Przejdź do menu Przejdź do treści
Instytut Nauk Technicznych > O studiach > FIZYKA

FIZYKA

Zostań nauczycielem fizyki i informatyki!
Podejmij studia w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W roku akademickim 2023/2024 planujemy uruchomić specjalności dzięki którym między innymi otrzymasz:

  • możliwość wykonywania zawodu nauczyciela fizyki i informatyki
  • możliwość pracy jako nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych
  • możliwość pracy w instytucjach finansowych
  • możliwość pracy w branży informatycznej

Wyboru specjalności Fizyka z informatyką (nauczycielska) lub Fizyka z informatyką (nienauczycielska) dokonasz pod koniec II semestru.

 

Nauczymy Cię w sposób twórczy podejmować wyzwania zarówno praktyczne jak i teoretyczne, z otwartością podchodzić do poznawania i stosowania najnowszych osiągnięć nauki i techniki w swojej pracy i życiu codziennym, a także do ciągłego podnoszenia swoich kompetencji.

Zrozumiesz i będziesz potrafił opisać zjawiska fizyczne. Nauczysz się korzystać z nowoczesnej aparatury pomiarowej. Z łatwością będziesz przekazywać swoją wiedzę innym. Poznasz również sposoby gromadzenia, przetwarzania oraz przekazywania informacji z wykorzystaniem z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Wybierając specjalność nauczycielską Fizyka z informatyką uzyskasz możliwość kontynuowania kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela na studiach drugiego stopnia.

Przygotujemy Cię do pracy na stanowiskach, na których wymagane jest posiadanie rozbudowanych kompetencji w zakresie fizyki. Przygotujemy Cię do sprawnego posługiwania się narzędziami z obszaru nowych technologii w szczególności technologii informatycznych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia uzyskasz kompetencje w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego i dydaktycznego, będącego wstępnym przygotowaniem do wykonywania zawodu nauczyciela fizyki oraz informatyki.

Pełne kwalifikacje do uzyskania zawodu nauczyciela fizyki oraz informatyki uzyskasz po ukończeniu studiów drugiego stopnia w specjalności nauczycielskiej.

Jeśli wybierzesz specjalność nienauczycielską Fizyka materii przygotujemy Cię do obsługi różnego rodzaju aparatury doświadczalnej w laboratoriach fizycznych, a także do popularyzacji podstawowej wiedzy z fizyki oraz astronomii w ośrodkach kulturalno-oświatowych.

Pamiętaj specjalności nie musisz wybierać od razu – wyboru dokonasz dopiero po pierwszym roku studiów.

 

Specjalność

– fizyka z informatyką (nauczycielska)

– fizyka z informatyką (nienauczycielska)

 Terminy

  • rozpoczęcie rejestracji:
  • zakończenie rejestracji:
  • termin ogłoszenia listy przyjętych:
  • termin wpisu na listę studentów:

Rekrutacja – kliknij by rozpocząć.