INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA
Studia I stopnia, 3,5-letnie, inżynierskie, stacjonarne i niestacjonarne
– bezpieczeństwo technologii informacyjnych,
– bezpieczeństwo materiałowe i technologii materiałowych.
Warunkiem uruchomienia specjalności jest zgłoszenie się co najmniej 25 osób.
Terminy
- rozpoczęcie rejestracji:
- zakończenie rejestracji:
- termin ogłoszenia listy przyjętych:
- termin wpisu na listę studentów:
Cel studiów
Celem studiów jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr z zakresu bezpieczeństwa systemów technicznych i informatycznych, kształtowanie umiejętności uczenia się i stałego podnoszenia swoich kompetencji zawodowych, komunikowania się z otoczeniem zewnętrznym oraz pracy w zespole i przygotowanie praktyczne do realizacji zadań zawodowych.
Sylwetka absolwenta
Kierunek studiów inżynieria bezpieczeństwa jest kierunkiem interdyscyplinarnym realizującym efekty kształcenia z obszaru nauk technicznych.
Absolwent tego kierunku uzyskuje kompetencje inżynierskie. Absolwent posiada wiedzę ogólną i umiejętności z zakresu nauk technicznych, pozwalającą na rozwiązywanie podstawowych problemów inżynierskich oraz wiedzę specjalistyczną z inżynierii bezpieczeństwa. Ponadto absolwent posiada wiedzę z zakresu zagrożeń cywilizacyjnych i technicznych możliwości minimalizacji ryzyka. Jest wyposażony w wiedzę i umiejętności projektowania i monitorowania stanu i warunków bezpieczeństwa, dokonywania analizy bezpieczeństwa i ryzyka, wdrażania prawidłowej polityki bezpieczeństwa, zapewnienia bezpieczeństwa systemów, pełnienia funkcji zawodowych w zakresie zarządzania bezpieczeństwem oraz prowadzenia dokumentacji związanej z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w podmiotach gospodarczych o różnych profilach oraz w administracji gospodarczej, państwowej i samorządowej na stanowiskach związanych z problematyką inżynierii bezpieczeństwa oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej świadczącej usługi z zakresu inżynierii bezpieczeństwa.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia oraz podnoszenia kwalifikacji na studiach podyplomowych.
STUDIA STACJONARNE PIERWSZEGO STOPNIA (3,5 – letnie)
Specjalności | |
|
STUDIA NIESTACJONARNE PIERWSZEGO STOPNIA (3,5-letnie)
Specjalności | |
|